it goes for Humbert, Hurkacz released in the 1st round! - DALTONHURD

it goes for Humbert, Hurkacz released in the 1st round!

Center Court (from 2.30 p.m.)

Novak Djokovic (SRB/seeded 1) – Soonwoo Kwon (KOR)

Alison Van Uytvanck (BEL) – Emma Raducanu (GBR/10)

Andy Murray (GBR) – James Duckworth (AUS)

Court N.1 (from 2 p.m.)

Mirjam Björklund (SWE) РOns Jabeur (TUN/3)

Jan-Lennard Struff (GER) – Carlos Alcaraz (ESP/5)

Angelique Kerber (GER/15) – Kristina Mladenovic (FRA)

Court N.2 (from 12:00 p.m.)

Cameron Norrie (GBR/9) – Pablo Andujar (ESP)

Bernarda Pera (USA) – Anett Kontaveit (EST/2)

Jannik Sinner (ITA/10) – Stan Wawrinka (SUI)

Maria Sakkari (GRE/5) – Zoe Hives (AUS)

Court N.3 (from 12:00 p.m.)

Alejandro Davidovich (ESP) – Hubert Hurkacz (POL/7)

Danielle Collins (USA/7) – Marie Bouzkova (CZE)

Court N.12 (from 12:00 p.m.)

Casper Ruud (NOR/3) – Albert Ramos (ESP)

Kaja Juvan (SLO) – Beatriz Haddad (BRA/23)

Belinda Bencic (SUI/14) – Qiang Wang (CHN)

Steve Johnson (USA) – Grigor Dimitrov (BUL/18)

Court N.18 (from 12:00 p.m.)

(2nd game) Enzo Couacaud (FRA) – John Isner (USA/20)

Court N.4 (from 11:00 a.m.)

Tommy Paul (USA/30) – Fernando Verdasco (ESP)

Camila Osorio (COL) – Elise Mertens (BEL/24)

Martina Trevisan (ITA/22) – Elisabetta Cocciaretto (ITA)

Carlos Taberner (ESP) – Reilly Opelka (USA/15)

Court N.6 (from 12:00 p.m.)

(4th match) Taro Daniel (JPN) – Sebastian Baez (ARG/31)

Court N.7 (from 12:00 p.m.)

Anhelina Kalinina (UKR/29) – Anna Bondar (HUN)

Oscar Otte (GER/32) – Peter Gojowczyk (GER)

Court N.8 (from 12:00 p.m.)

(2nd match) Aleksandra Krunic (SRB) – Sorana Cirstea (ROU/26)

Court N.10 (from 12:00 p.m.)

Ylena In-Albon (SUI) – Alison Riske (USA/28)

Court N.14 (from 12:00 p.m.)

(2nd game) John Millman (AUS) – Miomir Kecmanovic (SRB/25)

(4th game) Oceane Dodin (FRA) – Jelena Ostapenko (LAT/12)

Court N.15 (from 12:00 p.m.)

Nikoloz Basilashvili (GEO/22) – Lukas Rosol (CZE)

Kaia Kanepi (EST/31) – Diane Parry (FRA)

Dusan Lajovic (SRB) – Pablo Carreno (ESP/16)

Shuai Zhang (CHN/33) – Misaki Doi (JPN)

Court N.17 (from 12:00 p.m.)

Frances Tiafoe (USA/23) – Andrea Vavassori (ITA)

David Goffin (BEL) – Radu Albot (MDA)

Leave a Comment